czwartek, 9 lutego 2012

'Lądowanie i dodawanie w Aeroplanie'. Stretching dla mózgu - wysiłek poznawczy, który się opłaca

Jak rozruszać i uelastycznić swój mózg? Jedną ze sprawdzonych metod wspomagania sprawności umysłowej jest poznawczy trening mózgu.

Nikt z nas nie ma wątpliwości, że brak ruchu obniża naszą sprawność fizyczną. Możliwości ruchowe osób nie uprawiających sportu i nie wykonujących żadnej aktywności fizycznej spadają w dramatyczny sposób. Zachowanie smukłej sylwetki i sprawnego ciała ważne jest nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych.

Podobnie jest z naszym mózgiem i funkcjami poznawczymi. Pragniesz jak najdłużej cieszyć się dobrą pamięcią, bystrością umysłu i błyskotliwością? Pragniesz podejmować właściwe decyzje, udzielać trafnych odpowiedzi i polegać na swojej pamięci? Systematycznie praktykuj ćwiczenia umysłowe, by wspomagać swoje myślenie, koncentrację i pamięć.

Polecamy atrakcyjne ćwiczenie poznawcze „Lądowanie i dodawanie w aeroplanie”.


Ćwiczenie dostępne jest poza Planem Trenera. Każdy może zasiąść za sterami samolotu i starać się utrzymać go w pozycji poziomej, jednocześnie wykonując działania arytmetyczne. Sprawdź sam czy utrzymanie uwagi nad kilkoma czynnościami jednocześnie sprawi Ci trudność czy okaże się proste? Często wykonujemy kilka czynności w tym samym czasie. Z niektórymi sobie nie radzimy, inne wykonujemy automatycznie, pozostałe zaś półświadomie. Podzielność uwagi nie zawsze przychodzi nam z łatwością. Warto więc ćwiczyć koncentrację i podzielność uwagi.

Systematyczny trening poznawczy w zaciszu domowym przed komputerem to sposób na wspomaganie dobrej formy umysłowej. Jak dowodzą naukowcy trening poznawczy przynosi najlepsze rezultaty jeśli angażujesz się w nowe, nierutynowe czynności. Twój mózg inaczej funkcjonuje jeśli jesteś kierowcą czy pilotem, a inaczej gdy jesteś pasażerem. Trening czyni mistrza, warto więc pokonać lenistwo i poświęcić kwadrans na gimnastykę mózgu.

Ludzki mózg pozostaje przedmiotem badań naukowych. Poznawczy trening mózgu w przypadku ćwiczeń – 'poznawczych' gier logicznych - nie tylko jest skuteczny dla młodszych, ale również dla osób starszych, jak wynika z najnowszych badań.

Życzymy udanego lotu w poznawczym aeroplanie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz